Dikim Süreci

Dikim süreci elbisenin kalite standardını belirleyen faktörleri barındırmaktadır.Şöyleki; hazır giyim sanayinin gelişimi ve fabrikasyona geçilmesiyle o eski kalite anlayışı malesef ortadan kalkmıştır.Biz bunu bildiğimiz için hazır giyimle asla kıyas edilmemeliyiz.Çünkü hazır kalıplar içerisinde hızlı ve makinasyon tarzda el emeği ve göznuru olmadan ortaya asıl bir elbisenin çıkması mümkün değildir.Hazır dikimde makine başında her hangi bir elemanın sıradan çıkardığı bir ürünle muhatap olurken ,özel dikimde ise 45 yıllık ustalık ve kalitenin izleriyle karşılaşıyorsunuz.

Dikime başlamadan önce sizin beğendiğiniz kumaş neticesinde ilk provaya hazırlık aşaması başlar.

Müşteri Kumaş beğenirTerzi Mustafa Müşterinin ayağına giderek müşteriye kumaş kataloğunu göstererek beğenisini belirler
Müşteri Kumaş beğenir
Müşerinin ölçüsü alınırTerzi Mustafa Müşterinin ölçüsünü müşterinin mekanında alır.
Müşerinin ölçüsü alınır

İlk önce bedeninize uygun ölçüler alınır.Burası Özel dikim ayrıcalıklarından ilkidir. Çünkü hazır giyimde özel ölçü diye bir kavram yoktur.Hazır olan droplardan deneme yoluyla üzerinize uyan varsa bunu tercih edersiniz.Falkat size özel dikilecek elbisede böyle bir sıkıntıyla karşılaşmassınız. Tamamen size özgü droplarla kişiselliğin tadını çıkarırsınız.

Ölçü işlemleri bittikten sonra kesim ve prova hazırlığı başlar.Bir iki gün içerisinde ilk prova için yine ofisinize geliriz.

Terzinin usta ellerinde kesilirTerzi Mustafa Müşteriden alınan ölçülerle Kumaşın kesimi atölyede yapılır.
Terzinin usta ellerinde kesilir
Müşeride ilk prova yapılırTerzi Mustafa kesilen kumaşı ilmik ilmik dokuyarak prova yapılacak kıvama getirir.
Müşeride ilk prova yapılır

ilk provanızı yaptıktan sonra elbisenin en kritik aşaması başlar.İşte burada kullanılacak malzemenin kalitesi, elbisenin kumaştan sonra uzun yıllar sağlıklı bir şekilde deforme olmadan giyilmesini sağlayacaktır.Elbisenin yardımcı parçalarının konulduğu astar altı ve kumaş içi, dürüst ve titiz bir ustalık olmadığı takdirde hazır elbise gibi bir yıl içerisinde deforme olur.Sizleri böyle olumsuz durumlara düşürmemek için ülkemizde bulunan bu alanda en kaliteli astar, tela, iplik ,düğme ve diğer yardımcı malzemeleri kullanmaktayız.

Dikimde bu aşamalardan geçtikten sonra son prova ve son ütüden sonra artık sıra bu asil kiyafeti size takdim etmeye geldi.

Elbisenizin başına herhangi bir deforme edici olay gelmediği sürece, biz müşterilerimizle malesem çok uzun zamanlı görüşmek zorunda kalıyoruz.Çünkü müşterilereimizden şu elbiseyi 10 yıl önce size yaptırmıştım diye kalitesindeki dayanıklılığı ifade eden müşterilerimle sıkça karşılaşıyoruz.

ve artık Terzi Mustafa'nın dikmiş olduğu muhteşem elbisenizi her türlü kaliteli ortamlarda prestijinizi göstererek giyebilirsiniz.
Kaliteyi gönül rahatlığıyla giymenin zamanı gelmiştir